Середа, 24.04.2024, 10:10
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » учителям

УРОК ПРИРОДОЗНАВСТВА 2 КЛАС

Тема уроку. Як різняться рослини за тривалістю життя.

Мета уроку. Формувати в учнів поняття про однорічні і багаторічні рослини. Навчати наводити приклади однорічних і багаторічних рослин своєї місцевості. Розвивати вміння порівнювати, виділяти істотні ознаки, знаходити відповіді на поставлені  запитання. Виховувати бережливе ставлення до рослин.

Обладнання: мультимедійна презентація, куб із запитаннями, картки зі словами, картки з предметними малюнками: вчителька, учні, рослини однорічні і багаторічні.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ     

Хід уроку

Організація класу

Ось і все, дзвенить дзвінок,

В гості йде до нас урок.

Щоб тему нову з природознавства вивчати,

Свої знання слід показати.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку

Прийом «Очікування»

--Подумайте і скажіть, яким вчитель має провести урок?

--А ви на уроці якими повинні бути?

            Цікавим                                     Дисциплінованими

            Навчальним                              Уважними     

            Казковим                                   Зібраними

            Продуктивним                          Активними

            Веселим                                    Вправними

           Загадковим                                 Наполегливими

--Діти, сьогодні вранці мені подзвонив один казковий герой. Відгадайте хто?

           Він у лісі проживає, 

            Все навкруг охороняє.

            Невеличкий старичок,

             Всім нам друг …  (Лісовичок)  

      --Лісовичок запропонував нам цікаву  мандрівку. Хотіли б помандрувати?

--Але сам він не зміг прийти , бо багато в лісі роботи, Треба до зими ліс підготувати. І направив він до нас своїх помічників.

Прийом «Загадки»

Червонясту шубку має,

По гілках вона стрибає.

Хоч мала на зріст,

Та великий має хвіст,

Як намисто оченята.

 Хто це? Спробуй відгадати.  (Білка.)

Звірок маленький,

Взимку біленький,

Влітку сіренький,

По полях стрибає,

В кущах спочиває.

Хто це?  (Зайчик.)

 У червоного малятки

На спині чорненькі цятки:

Чорні вуса, голова,

Любить лагідні слова. 

Хто це? (Сонечко)

--Наші гості розкажуть, куди ж помандруємо.

Прийом «Інсценізація вірша»

Білочка:  Йдемо в гості до природи. Є в ній різна дивина.

Зайчик:  Є в ній зорі, в ріках – води. В полі -  квіточка ясна.

Сонечко: А зимою є сніжинка. Літо дощик принесе. Є метелик і пташинка –

Всі:  І таке цікаве все!

--Хто почув, куди запрошують наші гості вас помандрувати?

--Помандруємо  в природу. Зазирнемо в царство рослин.

Актуалізація знань учнів

--А я знаю, що наші гості щось від Лісовичка принесли?

Прийом «Кубування»

Кубик, діти, не простий,

Кубик, діти, чарівний.

Він доріжку прокладає,

Знання ваші перевіряє.

-Увага! Аналізуємо завдання "Чарівного кубика".

1) Відгадайте загадку:  Жовте листячко летить, під ногами шелестить. Сонце вже не припікає. Коли, діти, де буває? (Восени)

2) На які періоди поділяється осінь? (Осінь поділяють на  три  періоди:  рання осінь, золота осінь і підзимок)

3) Коли полуднева висота Сонця зменшується, що відбувається?  (Коли полуднева висота Сонця зменшується, дні стають коротшими, а ночі довшими)

4) Що таке листопад?(Опадання листя – листопад)

5) Які рослини  на зиму не  скидають листя? (Відомо, що крім ялин і сосен  залишаються  на зиму листя ялівцю, листя багна, листя вересу. З листям зимують  брусниця і журавлина. )

6) Які осінні явища  в житті рослин? ( Достигання плодів, пожовкле листя та листопад – це осінні явища в житті рослин)

--Отже ми мандруємо в царство рослин. Тож давайте пригадаємо на які групи діляться рослини? ( Дерева. Кущі. Трави.)

Прийом «Інтрига»

-- Як ви гадаєте, хто з цих звірят може нам розповісти про дерева? (Білочка.)

-- Чому? (Бо живе на дереві.)

-- А про кущі хто розкаже? (Зайчик, бо живе в кущах.)

-- А сонечко – наш помічничок розповість про трав’янисті рослини.

-- Подивимось, чи всі ви пам’ятаєте.

Прийом «Незавершене речення»

 1. Білочка: «Рослина, яка має одне міцне , дерев’янисте, товсте стебло (стовбур) – це ...  Наведіть  приклади дерев»

2. Зайчик: «Рослина, що має кілька міцних, дерев’янистих, але значно тонших, ніж у дерева стебел – це ... Наведіть приклади кущів»

3. Сонечко: «Рослина, яка має м’яке соковите стебло, - це ... Наведіть приклади трав’янистих рослин»

Фізкультхвилинка. Прийом «Гра»

--Давайте пограємо в гру «Дерево, кущ, трава.»

--Якщо я називатиму дерево, руки підняти вгору і помахати, як віти дерева.

--Якщо я назву кущ, руки поставити на пояс і зробити повороти в боки, як гойдається кущ.

--Якщо я назву трав’янисту рослину, присядьте.

Слова для гри: сосна, подорожник, дуб, смородина, тюльпан, шипшина, береза, редиска, горобина, троянда.

Вивчення нового матеріалу

 --Одного разу Сонечко Семикрапочка  читало книжку про рослини. 

 --Про які групи рослин може читати Сонечко?

 --Сонечко хотіло дізнатися: Як розрізняють рослини за тривалістю життя? Чи однакову кількість років вони живуть?

Прийом «Вирішення проблеми»

--А ви знаєте, чи однакову кількість років живуть рослини?

--Запросимо рослин самим розказати про себе.

  --Рослини однорічні протягом одного року встигають вирости, дозріти і відмерти. Помідор, огірок,гарбуз – це однорічні рослини.

--Впізнайте однорічні рослини. Зразок відповіді: Соняшник – це однорічна рослини.

  --Рослини багаторічні. Їх розвиток не закінчується за один рік. А навесні кожного року вони швидко відновлюються. Утворюють плоди багато разів за життя. Багаторічні всі дерева і кущі, а також деякі трав’янисті рослини.

--Впізнайте і запам’ятайте багаторічні рослини.

Фізкульхвилинка

Один, два, три, чотири, п’ять –(оплески)

Будем лісом крокувать. (Діти крокують).

Там пташок ми зустрічаєм, (видивляємося)

Разом з ними політаєм. (Імітують рухи птахів).

З зайцем разом пострибаєм. (Стрибають).

А від вовка повтікаєм! (Присідають).

Ой, лисичка підкрадається. (Крадуться).

Ведмедик за ягідкою нахиляється. (Нахиляються).

Один, два, три, чотири, п’ять –(Оплески)

 Будем дружно працювать!

Прийом «Робота з підручником» с. 48

--Сонечко Семикрапочка вже навчилося розрізняти  рослини однорічні і багаторічні. А ви?

--Роздивіться малюнки рослин у підручнику. Назвіть рослини. Віднесіть Їх до певної  групи: однорічні чи багаторічні рослини.

--Слухати розповідь підручника і відповісти на запитання: Коли можна посмакувати соковитими яблуками? Та коли з’являться перші ягоди суниці?

--Учні повторно читають статтю у підручнику і дають відповідь на запитання:

* Посадивши кущі смородини  і агрусу,  коли можна чекати плодів?

* Коли достигнуть помідори і огірки?

--Учні кілька раз читають правило «Запам’ятай» з метою запам’ятати.

Узагальнення вчитель проводить з опорою на дошку.

--Отже, за тривалістю життя  рослини поділяються на….

      ОДНОРІЧНІ                  БАГАТОРІЧНІ

        ……                                    …….

--Розподіліть предметні малюнки на дві групи ОДНОРІЧНІ та БАГАТОРІЧНІ.

Закріплення вивченого матеріалу

Завдання1.  Відшукай зайве і поясни свою думку.

--Кавун, малина, аґрус, суниця? ( Кавун – однорічна рослина)

--Перець, помідор, суниця, пшениця? (Суниця – багаторічна рослина.)

       

Завдання2.  Знайдіть пару.

 --З’єднати рослини логічно парами.

--Визначити однорічні і багаторічні рослини.  

Завдання 3. «Що де росте?»

 --Назвати рослини. Визначити однорічні чи багаторічні. Розсадити рослини в сад, ліс чи город. 

Підсумок  уроку

Прийом «Незакінчене речення»

--Сьогодні на уроці ми дізналися, що рослини за тривалістю життя бувають….

--Чи справдилися ваші очікування:

--Якими ви були сьогодні на уроці?

--Яким був сам урок?

Вербальна оцінка роботи учнів на уроці.

Домашнє завдання

--Пригадати найбільше назв рослин та загадок про них. Дізнатися до якої групи за тривалістю життя вони належать. Щоб на наступному уроці провести змагання на кращого знавця рослин.

Категорія: учителям | Додав: Ladytsa (13.08.2014)
Переглядів: 10700 | Коментарі: 1
Всього коментарів: 1
1 Ladytsa  
0
8987

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]