Субота, 27.04.2024, 04:16
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » вчитель батькам

Батьківські збори "Телевізор і діти"

Презентація до батьківських зборів "Телевізор і діти"

Батьківські збори на тему:

ТЕЛЕВІЗОР І ДІТИ

Мета: показати батькам вплив телевізійних  передач на психіку дитини, дати рекомендації щодо перегляду телевізійних програм.

Коментарі для презентації:

 Слайд 1

Телебачення   давно стало частиною  життя  дітей,   його можливості  у розвитку дитини очевидні.  Діти досить  багато часу проводять біля телевізору, дивлять передачі  і для дітей, і для дорослих.   

Телебачення допомагає дітям знайти відповіді на ті питання, на які дорослі не дають відповіді через свою зайнятість;  допомагає дізнаватися про явища в різних сферах знань; розвивати уявлення, емоційну сферу, фантазію. Для більшості  дітей телебачення стало   другом,  що допомагає  дізнаватися про нове і цікаве.

Слайд 2. Статистика

Але  тепер трохи статистики:
•дві третини наших дітей віком від 6 до 12 років дивляться телевізор щодня;.
•час щоденного перегляду телепередач дитиною складає в середньому понад 2 години;
•50% дітей дивляться всі телепередачі поспіль, без будь-якого вибору;
•25% дітей віком від 6 до 10 років дивляться ті самі передачі від 5 до 40 разів поспіль;
•38% хлопців віком від 6 до 12 років при визначенні рейтингу використання вільного часу на перше місце поставили телевізор, вилучивши при цьому заняття  спортом, прогулянки на свіжому повітрі й спілкування з родиною.

 

Слайд 3. Запитання для батьків:

  1. Чи погоджуєтеся  Ви з думкою, що забороною на перегляд телепередач вихованню не допоможеш?
  2. Які телепередачі позитивно впливають на особистість дитини, а які  навпаки?
  3. Чи погоджуєтеся Ви, що треба  обговорювати  з дітьми  різні теми після перегляду телепередач?
  4. Чи підбираєте Ви з дітьми список передач для перегляду?

 Слайд 7

Телевізійна програма  –  калейдоскоп звуків  і образів. Намагаючись  відслідкувати  і розібратися в них, дитина витрачає багато сил.

 Для порівняння:  перегляд півгодинного фільму є рівномірним півторагодинному прийому гостей. До цього ж телепередачі викликають не тільки втому, а  ГІПЕРАКТИВНІСТЬ.

Небезпека від перегляду телепередач: ПЕРЕВТОМА, ГІПЕРАКТИВНІСТЬ.

Слайд 8.

Вразливі діти після перегляду емоційних передач стають знервованими і гіперактивними. Фільми жахів у дітей можуть відродити або посилити вже наявні страхи.  В результаті діти погано сплять, стають неврівноваженими, неспокійними,  погіршується навчання.

Слайд 9

Особливо небезпечними  для несформованої дитячої психіки  стають сценаи  агресії, жорстокості та насилля.

Під  дією таких сцен діти стають більш жорстокими  в реальному світі, який стає для них агресивним і лякаючим. В результаті, щоб  захиститися від цього світу , дитина сама може стати жорстокою і агресивною. Для  цього потрібен особливий контроль з боку батьків за переглядом  телепередач.

Слайд 10

Друга небезпека  телебачення в тому,  що дитина стає залежною від нього,  замінює ним усі інші цінності свого життя: ТЕЛЕМАНІЯ.

Слайд 11.

Якщо батьки вмикають телевізор  для того, щоб  зайняти дитину,  розважити її, поки  вони займаються своїми  справами,  батьки ризикують  прив’язати дитину до телевізора, як до друга. Адже телевізор втішає і розважає не вимагаючи нічого, не ображається  ні на що.  

 За даними  досліджень сучасні діти з телевізором спілкуються набагато більше, ніж із своїми батьками. Але це однобоке спілкування, дитина не є співрозмовником. Тому діти, що проводять багато часу перед екраном не навчиться грамотно говорити, ясно висловлювати свої думки.

Слайд 12.

Дуже шкідливо , якщо в квартирі телевізор працює постійно. Діти вимушені постійно знаходитися в шумі: роблять уроки, граються, розмовляють з батьками, обідають і навіть засинають під звуки телевізора. Такий звуковий фон погано впливає на психіку дитини, викликаючи в них дискомфорт, втомленість. Варто пам’ятати, що  і дітям , і дорослим  іноді потрібно побути в тиші, наодинці із собою і своїми рідними.

Слайд 13.

 Основні правила боротьби з телеманією:
•спільне визначення та обговорення телепередач для перегляду дорослими й дітьми на наступний тиждень;
•телевізор не повинен бути вагомою складовою життя батьків: це стане позитивним прикладом для дитини;
•обмежити час перегляду певної передачі: для дітей 5-6 років не більше 30 хвилин на тиждень, для учнів 1-2 класів - 45-60 хвилин.
•раціонально використовуючи телевізор, можна розширювати кругозір дітей  •можна навчити дітей різних форм про соціальної поведінки;
•у ретельно продуманих дитячих програмах переплетено безліч різних тем, таких як співпраця, дружба, співчуття, прихильність, завзятість у досягненні
мети, контроль агресії тощо.

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: вчитель батькам | Додав: Ladytsa (31.05.2014)
Переглядів: 2957
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]